introduction-image

Onze gecertificeerde agenten

Ellen Bulthuis
zondag 13 november 2016

Onze gecertificeerde agenten

Tijdens de grootste reisbeurs ter wereld, de ITB in Berlijn, werd 8 maart j.l. de Travelife duurzaamheid award uitgereikt aan 48 touroperators uit Azië, Afrika, Latijns-Amerika en Europa. Daar waren weer een aantal van onze lokale agenten vertegenwoordigd, namelijk uit China, Nepal en Myanmar. Gefeliciteerd!!

Myanmar

China

Nepal

De awards zijn een erkenning van de positie van deze koplopers op het gebied van duurzaamheid en maatschappelijk verantwoord ondernemen. 

Alle gecertificeerde reisorganisaties zijn door een onafhankelijke 'auditor' beoordeeld en voldoen aan de meer dan 150 Travelife-criteria die betrekking hebben op diverse onderwerpen zoals het productassortiment, de internationale handelspartners en consumentenvoorlichting.

De Global Sustainable Tourism Council (GSTC) heeft Travelife als eerste touroperator certificaat ter wereld erkend. Het Travelife certificaat is daarmee vergelijkbaar met de FSC-standaard voor verantwoord hout en de MSC-standaard voor duurzame vis.

Voor meer info klik hier 

Op 10 november j.l., tijdens een ceremonie die gehouden werd op de World Travel Market in Londen, kreeg één van onze lokale Koning Aap, Shoestring en YourWay2GO agenten een Travelife certificering: Happy Trails! Indonesië. Onze lokale agent in Marokko, Orion Trek reizen, ontvangt een Travelife partnerschap. In Indonesië en Marokko zijn zij de eerste lokale agenten die een Travelife programma uitvoeren. En tijdens de Changes in Tourism dag op de Vakantiebeurs (januari j.l.) kreeg Orange Tours, onze agent in Suriname, de Travelife certificering. 

Al eerder werden onze lokale agenten Abang reizen in Zuid-Afrika en Khiri in Thailand gecertificeerd. Onze lokale agenten in Vietnam, Baltische Staten en Jordanië hebben het programma gestart en veel van onze partners zijn reeds toegetreden tot lokale duurzaamheid-programma's (Costa Rica, Colombia en Australië), Tourcert, een ander bekend certificatieprogramma (India, Sri Lanka, Peru, Ecuador en Georgia), of Rainforest Alliance (Nicaragua). 

Duurzaam toerisme is een belangrijke waarde binnen ons netwerk en daarom streven we ernaar dat in de komende jaren al onze lokale agenten volledig gecertificeerd zijn. Door middel van Travelife, Tourcert of een lokale duurzaam toerisme programma.

CEO Gerald van Amerongen van Happy Trails! Indonesië over deze award:

"We zijn zeer trots op deze certificering en hopen dat veel van onze Indonesische collega's zullen volgen. Indonesië is zo'n onvoorstelbaar mooi land met zijn duizenden eilanden, haar verbazingwekkende culturen en natuurlijke rijkdom en toch, veel wordt bedreigd. Het bedrijfsleven en vooral zakelijke reizen moeten haar sociale, ecologische en culturele verantwoordelijkheid serieus nemen om de bestemming te beschermen en te promoten. Deze certificering is slechts het begin; we zullen doorgaan om onze belangrijkste hotels en leveranciers te overtuigen om duurzaamheid eveneens serieus te nemen. Binnen ons bedrijf hebben wij altijd het woord ''Happy" in onze naam benadrukt. Wij willen alle belanghebbenden gelukkig zien: onze medewerkers, onze klanten, de mensen die we bezoeken en de natuur waar we van genieten. We zullen hard werken om ons steentje bij te dragen, in een tijd dat het leven op deze prachtige planeet op zoveel manieren bedreigd wordt. Wij gaan binnenkort met onze bedrijven in Maleisië en Borneo aan de slag om ook daar het hoogste niveau van duurzaam toerisme te bereiken.''

"We hebben enkele zeer concrete maatregelen genomen, zoals minder gebruik van plastic flessen. Het plan is om zo maar liefst 100.000 per jaar te besparen. We compenseren de uitstoot van de vluchten van het personeel en binnenkort voor de vluchten van al onze klanten. Wij steunen daarvoor een herbebossingsprogramma in Kalimantan. Verder hebben we een 'fiets om te werken' programma waarbij alle medewerkers aangemoedigd worden om op een duurzame manier naar kantoor te komen."

" De erkenning van Travelife is een sterke motivatie om door te gaan op weg naar meer duurzaamheid. Ik voel me erg gezegend om te werken met ons team in Indonesië, dat verbazingwekkend behulpzaam is en alle maatregelen die we hebben gedaan omarmd. Verder is het geweldig om te zien dat de veranderingen die we op kantoor hebben gemaakt, de leden van ons team motiveert om wijzigingen in hun persoonlijke leven te maken."